Změny pravidel na rok 2019

22.9.2018 bylo organizační řízení států informováno o změnách v pravidlech na DWC 2019. Naštěstí není mnoho důležitých změn. Pro českou baletní soutěž v Selbu převezmeme pouze ty změny, které mají smysl, nikoliv změny bezvýznamné.

§ 8.8 Omezení v účinkování
Minulý rok byla zavedena změna v pravidlech, která omezovala účinkování v malých tanečních skupinách určité kategorie na jednu účast. Toto pravidlo jsme nezavedli. Pro rok 2019 je toto pravidlo opět vyškrtnuto.

Mini Sólo Balet
Na DWC se nyn
í povolily tančit variace z tradičního klasického repertoiru s dodatkem "pokud je dítě schopné tanec tančit." Toto pravidlo nepřevezmeme! Jsme stále ještě přesvědčeni, že pro děti ve věku 9 let nebo mladší nemá smysl tančit variace z klasického repertoiru. Učitelé si jistě mohou vymyslet něco vhodného pro děti.

Děti Sólo Balet
Nyn
í se také rozlišuje mezi KSB (= volná choreografie učitelů) a KSBR (repertoire). Toto rozlišování převezmeme, ačkoliv mi připadá klasická originálvariace v baletních piškotech velmi pochybná, pokud by učitel nezměnil všechny kroky na špičkách, aby pasovaly na piškotech. Dá se toto jestě nazvat "repertoire"? Toto v pravidlech DWC není.
V kategorii KSPB = "D
ěti Sólo Balet na špičkách mimo repertoire" je na DWC od roku 2019 také povoleno tančit v piškotech nebo naboso. Toto pravidlo nepřevezmeme, protože by to byl podle mého názoru krok dozadu. To samé platí pro kategorie JSB a ASB mimo repertoire. Zde je také povoleno tančit kromě na špičkách v piškotech nebo naboso. Domnívám se, jako většina učitelů, že tanečnice, která tančí klasické sólo, by měla v tomto věku být schopná tančit sólo na špičkách. Pokud toho není schopna, měla by raději volit jiný styl sólového tance.

Časové omezení klasického sóla
Pozor! Zm
ěnu v prodloužení klasického sóla na 2:30 minuty nezavádíme! Klasické sólo ve všech věkových kategoriích je nadále omezeno na 2 minuty. Téměř 90% všech variací tradičního klasického repertoiru jsou mnohem kratší než 2 minuty, už jen proto, že jsou velmi náročná. Nemá význam kvůli několika mála klasických variací, která jsou delší, měnit časové omezení.

Kvartet Balet
MiniQB a JQB – kategorie jsou v 2019 opět povoleny. Na DWC 2018 se přesvědčili, že spojení nemělo význam.

Neuen Kommentar schreiben

Plain text

  • Keine HTML-Tags erlaubt.
  • Internet- und E-Mail-Adressen werden automatisch umgewandelt.
  • HTML - Zeilenumbrüche und Absätze werden automatisch erzeugt.